45. Poznańska
Wiosna Muzyczna

Aleksandra Dzwonkowska-Wawrzyniak jest artystką koncertującą w kraju i za granicą. W ramach projektów solowych, kameralnych oraz orkiestrowych występowała na wielu festiwalach, m.in.: w Estonii, Niemczech, Austrii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii, Iranie oraz w wielu miastach Polski.

Do jej sukcesów artystycznych niewątpliwe zaliczyć można: projekt „Artysta – rezydent” wraz z zespołem Sepia Ensemble w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, (sezon artystyczny 2017/2018), koncert w Universität für Musik und darstellende Kunst Wien wraz z zespołem Sepia Ensemble (Wiedeń, 2017), występy jako solistka z Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej (2015) i Orkiestrą Filharmonii Opolskiej (2015), Grand Prix oraz I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym w Montebello della Battaglia we Włoszech w kategorii zespołów perkusyjnych (2015), wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym „Drum Fest” w Opolu w kategorii duetów (2015).

Artystka doceniana jest również na polu pedagogicznym jako wykładowca warsztatów muzycznych dot. wykonawstwa muzyki współczesnej wraz z zespołem Sepia Ensemble (Iran, 2017) oraz działalność prowadzona dla szkół muzycznych państwowych oraz prywatnych.

Cyberiada

Mełgwianka urodzona w 1990 roku w Świdniku. Naukę gry na instrumentach perkusyjnych rozpoczęła w wieku 12 lat w Szkole Muzycznej I-go stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku i już po czterech latach została laureatką przesłuchań regionalnych w Krasnymstawie. Następnie edukację kontynuowała w Szkole Muzycznej II-go stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie. W 2016 roku ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. J. I. Paderewskiego w Poznaniu w klasie profesora Mariana Rapczewskiego. Swoje umiejętności rozwijała również pod okiem Marty Klimasary i Davida Friedmana. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych, m.in.: przez Se-Mi Hwang, Emmanuela Séjourné, Claudio Santangelo, Francescę Santangelo, Andersa Astranda, Andreia Pushkareva, Piusa Cheunga czy Johna H. Becka.

Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą, m.in.: Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau w Görlitz, Orkiestrą Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu, Orkiestrą Kameralną L‘Autunno, Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Poznańską, Filharmonią Kaliską, Poznańską Orkiestrą CO-OPERATE oraz Filharmonią Lubelską. Na swoim koncie ma liczne prawykonania utworów kameralnych, solowych i orkiestrowych.